tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
Více informací

V naší lékárně si můžete vyzvednout:
erecept

U nás můžete také platit:
karty

Když nás trápí močový měchýř

Pozor na sychravé počasí!

Podzim již úřaduje v plné síle a v čekárnách praktických lékařů se objevuje stále více pacientů, které do ordinací nahnaly problémy s močovým měchýřem. Zánět močových cest je po chřipce a nachlazení nejtypičtějším onemocněním tohoto ročního období. Lze mu však účinně předcházet a také ho efektivně léčit, pokud se začne včas.

Nejhorší bývá první zánět, protože ho lidé často nedovedou správně identifikovat. „Když jsem měla zánět močového měchýře poprvé, nejdřív jsem vůbec netušila, o co jde. Bolest břicha jsem přičítala blížící se menstruaci, ale když se přidalo pálení při močení, už mi bylo jasné, že je zle. Urologický čaj mě nezachránil, tak jsem musela k lékaři a skončila jsem v posteli s antibiotiky,“ svěřila se paní Martina Kulová z Brna. Takový průběh onemocnění zažije v nejrůznějších podobách mnoho žen. Odborníci dokonce uvádějí, že alespoň jednou za život postihne zánět močových cest (cystitida) každou druhou ženu u nás.

Čí je to vina?

Příčin může být víc, nemyslete si, že za to může jen zapomenutá spodní košilka nebo tenké ponožky. Prochladnutí může zánět urychlit, ale vlastní infekci z 89% způsobují bakterie Escherichia coli nebo plísně Candida. Ty žijí běžně v našich střevech, kde jsou dokonce zdraví prospěšné, ale když se dostanou do močového ústrojí, je zle. Zavinit to může špatná hygiena, pohlavní styk či nošení syntetického prádla apod.

Příběh paní Martiny má ale pokračování. „Podruhé již mě infekce tak nezaskočila. Už jsem totiž alespoň věděla, o co jde. Hned jak se objevilo pálení a řezání při močení, nasadila jsem na doporučení kamarádky Urinal Akut a klidový režim, omezila jsem kávu a kořeněná jídla a současně jsem zvýšila pitný režim. Už jsem věděla, že musím začít jednat co nejrychleji, aby se infekce nerozjela a já zase neskončila na antibiotikách“, popisuje paní Martina.

Co Vám při léčbě pomůže?

Pokud pocítíte nepříjemné pocity a pálení při močení, tlak v podbřišku či bederní části zad, na nic nečekejte a léčbu začněte co možná nejdříve. V lékárně si můžete nyní koupit první léčivo s řady Urinal s klinicky ověřeným účinkem, určené k léčbě infekcí močových cest pod názvem Urinal Medical. Tento produkt tak rozšiřuje portfolio značky Urinal, které patří mezi nejčastěji volené řešení těchto obtíží jak u zákazníků, tak i u lékárnic, které tyto produkty zvolili již po šesté za sebou vítězem ankety prováděné mezi lékárníky v kategorii „záněty močových cest“. www.urinal-info.cz


Zdroj: Walmark
 
Autor: Lékárna Gynet | Počet přečtení: 4565x | Datum: 18.11.2014
_footer_banner.jpg
logologologologologologologo

Provozní doba lékárny

Pondělí: 7:30 - 16:00 hod.
Úterý: 7:30 - 18:00 hod.
Středa: 7:30 - 18:00 hod.
Čtvrtek: 8:00 - 16:00 hod.
Pátek: 8:00 - 16:00 hod.
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

Fulltextové vyhledávání

Kontaktní informace

Lékárna GYNET
Kotlářova 3199/8
za kostelem Sv. Ducha
700 30 Ostrava-Zábřeh

tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
www.lekarnavostrave.cz
odborný zástupce: PharmDr. Kateřina Dvořáková

© 2014 - 2024 Lékárna Gynet.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.