tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
Více informací

V naší lékárně si můžete vyzvednout:
erecept

U nás můžete také platit:
karty

Kostivalová mast–pomocník při léčbě úrazů

Kostival je odnepaměti známý jako výborná bylina, podporující tvorbu buněk a hojení ran. Ačkoliv má západní medicína k dispozici řadu syntetických prostředků k terapii poranění a bolesti, lékaři nedají na léčivou bylinku dopustit. Svědčí o tom i hojně doporučovaná kostivalová mast Traumaplant, která je registrovaná jako lék, má garantovaný obsah účinné látky a její účinnost i bezpečnost jsou doloženy klinickými studiemi.
Bylinná léčba byla popsána v řadě antických děl a jejich moudrost využívali řeholníci a řeholnice z klášterů, při nichž vznikaly první „špitály“, čili předchůdci dnešních nemocnic. Řeholníci nejen čerpali informace ze starověkých děl, která překládali, ale sami zkoumali byliny, jež sbírali v přírodě nebo pěstovali v klášterních zahradách. Kostival lékařský mezi těmito bylinkami nikdy nechyběl.
Pojednání o kostivalu se objevuje například v Mattoliho herbáři (v češtině je známý také jako „Herbář neboli bylinář“), což je jedna z nejvýznamnějších botanických knih 16. století. Jejím autorem je italský lékař a botanik Pietro Andrea Mattoli. Vyšel sice z latinského antického spisu, knihu však neustále rozšiřoval a aktualizovat, takže se jednotlivá vydání liší rozsahem i podobou.
Čtyři výhody kostivalu
Kostival účinkuje čtyřmi způsoby: zabírá proti bolesti, zánětu, otokům a také kryje rány, včetně těch krvácejících. „Při použití přípravků nanášených na kůži platí, že nejrychleji působí roztok a sprej, na druhém místě je gel, pak krém a na čtvrtém místě je mast,“ vypočítává prof. MUDr. Miroslav Kučera, DrSc. z Kliniky tělovýchovného lékařství pražské Fakultní nemocnice v Motole. „Pro ošetření poranění jsou proto vhodné masti, které působí dlouhodobě a účinné látky se z vazelíny dobře vstřebávají. Stačí je proto dvakrát denně aplikovat na jakýkoliv defekt.“
Pro léčbu se využívá jak kořen, tak nať bylinky. Podle profesora Kučery je však výhodnější používat výtažky z natě kostivalu, protože na rozdíl od kořene se do nich nedostanou případná umělá hnojiva. Léčebná mast Traumaplant se vyrábí z čerstvé, nadzemní části speciálně vyšlechtěné odrůdy kostivalu uplandského (Symphytum x uplandicum), má garantované množství účinné látky a neobsahuje dráždivé přísady. Jako jediná kostivalová mast na našem trhu je registrovaná jako lék.

V nabídce máme například kostivalovou mast Traumaplant 100 g za cenu 139,- Kč

Zdroj: http://www.ibi.cz/clanek/kostivalova-mast-%E2%80%93-skvely-pomocnik-pri-lecbe-urazu-233
          http://sdeleni.idnes.cz/kostivalova-mast-traumaplant-prirodni-lecba-pohmozdenin
 
Autor: Lékárna Gynet | Počet přečtení: 6007x | Datum: 08.01.2015
_footer_banner.jpg
logologologologologologologo

Provozní doba lékárny

Pondělí: 7:30 - 16:00 hod.
Úterý: 7:30 - 18:00 hod.
Středa: 7:30 - 18:00 hod.
Čtvrtek: 8:00 - 16:00 hod.
Pátek: 8:00 - 16:00 hod.
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

Fulltextové vyhledávání

Kontaktní informace

Lékárna GYNET
Kotlářova 3199/8
za kostelem Sv. Ducha
700 30 Ostrava-Zábřeh

tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
www.lekarnavostrave.cz
odborný zástupce: PharmDr. Kateřina Dvořáková

© 2014 - 2023 Lékárna Gynet.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.