tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
Více informací

V naší lékárně si můžete vyzvednout:
erecept

U nás můžete také platit:
karty

Pomozte svému děťátku nestonat!

Věděli jste, že imunitní systém vašeho dítěte se intenzívně vyvíjí i v batolecím věku? Právě v tomto období musí jeho imunita mnohé ustát - pokračující očkování, stále intenzivnější prozkoumávání okolí, nástup do kolektivu. Nové infekční podněty se tak jen hrnou. Nenechávejte v tom své dítě samotné - i po prvních narozeninách potřebuje při budování imunity vaší podporu!

VZHŮRU DO SVĚTA

Sfoukli jste první svíčku na narozeninovém dortu a nadšeně přihlížíte, jak se vaše děťátko stále více pouští do prozkoumávání okolí, ochutnává co se dá a užívá si radost z prvních her s kamarády. Nezapomeňte ale, že právě to klade obrovské nároky na imunitní systém. Výsledkem může být zvýšená náchylnost k infekcím s opakovanou aplikací antibiotik, které mohou imunitní systém batolete dále oslabit. Pokuste se proto zabránit uzavření bludného kruhu infekcí a léčby antibiotiky, který je v batolecím a následně předškolním věku tak častý.


JAK PODPOŘIT IMUNITU MALÝCH PRŮZKUMNÍKŮ

Dbejte pečlivě na to, aby jídelníček děťátka splňoval veškeré nutriční nároky rostoucího organismu a navíc aktivně podporoval rozvoj jeho imunitního systému. Důležité je zachování zásadního podílu mléčné složky - ta by měla i nadále zůstat součástí každodenní stravy. Ideální volbou jsou upravená batolecí mléka, která nabízí oproti klasickému "kravskému" řadu výhod. Některá z nich prokazatelně podporují imunitu vašeho dítěte, a to především díky obohacení prebiotiky GOS a FOS a LCP mastnými kyselinami. Nedávná studie totiž ukázala, že batolata, kterým bylo podáváno batolecí mléko s touto kombinací, stonala na běžná infekční onemocnění podstatně méně ve srovnání s dětmi, které konzumovaly standardní batolecí mléko. Podáváním takto obohacených batolecích mlék tak můžete účinně podporovat imunitní systém svého dítěte přirozenou a snadno aplikovanou formou.


Zdroj: 
1. Lee WS et al, Effect of Growing Up Milk (GUM) containing seGos/lcFOS/LCPUFA on the Occurrence of Infections in Young Children attending Day Care Centers, 2011 Abstract:A-352-0006-00466
2. Nutricia


 
Autor: Lékárna Gynet | Počet přečtení: 4358x | Datum: 19.08.2014
_footer_banner.jpg
logologologologologologologo

Provozní doba lékárny

Pondělí: 7:30 - 16:00 hod.
Úterý: 7:30 - 18:00 hod.
Středa: 7:30 - 18:00 hod.
Čtvrtek: 8:00 - 16:00 hod.
Pátek: 8:00 - 16:00 hod.
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

Fulltextové vyhledávání

Kontaktní informace

Lékárna GYNET
Kotlářova 3199/8
za kostelem Sv. Ducha
700 30 Ostrava-Zábřeh

tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
www.lekarnavostrave.cz
odborný zástupce: PharmDr. Kateřina Dvořáková

© 2014 - 2024 Lékárna Gynet.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.