tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
Více informací

V naší lékárně si můžete vyzvednout:
erecept

U nás můžete také platit:
karty

Zdravé a bystré

Zdraví si pro naše děti přejeme každý den a bystrost považujeme za velmi pozitivní vlastnost. Věděli jste, že imunitu dítěte i činnost mozku přitom můžeme významně posílit správně zvolenou stravou?

Imunita dítěte a poznávací schopnosti se v batolecím a předškolním věku vyvíjejí doslova mílovými kroky. Vývoj dítěte můžeme podpořit velmi efektivně a jednoduše tím, že do stravy zařadíme správné batolecí mléko s obsahem prebiotik a LCP mastných kyselin. To nejsou žádné tajemné složky, ale přirozené součásti stravy, které dítě potřebuje.

Pro tělíčko


Až 70 % buněk imunitního systému se nachází ve střevech, proto pro správnou činnost imunity dítě potřebuje přirozenou stravu, nejlépe s obsahem vitamínů A, C a D a prebiotik známých jako GOS/FOS. Prebiotika jsou základní výživou střevní mikroflóry. Pokud ta funguje správně, imunitní systém může pracovat na plné obrátky. A kde prebiotika najdeme? “Přirozeně se nachází v mateřském mléce. Pro děti, které nejsou kojené, jsou vhodná batolecí mléka inspirovaná mateřským mlékem s vyváženým poměrem těchto aktivních látek“, vysvětluje přední imunolog prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.

Pro hlavičku

Mozek dítěte je neuvěřitelná houba, která nasává informace a denně zpracovává tisíce a tisíce podnětů. Podpora poznávacích schopností dítěte má proto být součástí denního režimu; také z důvodu, že bystré, zvědavé dítě je aktivnější a zdravější. “Mozek spotřebovává 25 % kyslíku, který vdechneme, a pro správnou činnost potřebuje esenciální LCP mastné kyseliny (omega-3). Ty se přirozeně nachází v mateřském mléce, avšak s postupným odstavením dítěte od kojení je vhodné je ve stravě doplňovat. Nejpřirozenějším způsobem je výběr správného batolecího mléka, které je obohacené o LCP mastné kyseliny“, doporučuje prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.

Zdroj: Nutricia
 
Autor: Lékárna Gynet | Počet přečtení: 3842x | Datum: 03.09.2014
_footer_banner.jpg
logologologologologologologo

Provozní doba lékárny

Pondělí: 7:30 - 16:00 hod.
Úterý: 7:30 - 18:00 hod.
Středa: 7:30 - 18:00 hod.
Čtvrtek: 8:00 - 16:00 hod.
Pátek: 8:00 - 16:00 hod.
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

Fulltextové vyhledávání

Kontaktní informace

Lékárna GYNET
Kotlářova 3199/8
za kostelem Sv. Ducha
700 30 Ostrava-Zábřeh

tel.: 590 990 452
e-mail: lekarna@gynet.cz
www.lekarnavostrave.cz
odborný zástupce: PharmDr. Kateřina Dvořáková

© 2014 - 2024 Lékárna Gynet.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.